Jaki wymiar opon na każdą pogodę należy kupić dla swojego pojazdu?

opony na kazada pogode

Kupując opony na każdą pogodę, musisz znać ich wymiar, ponieważ jest to jeden z kluczowych czynników, który musisz poprawić. Większość z nas nie zna wymiarów naszych opon. Wymiar opony można sprawdzić na bocznej ściance bieżących opon lub znaleźć w podręczniku samochodu. Musisz znać szerokość, stosunek wysokości i rozmiar obręczy. Korzystając z internetowego selektora opon, możesz znaleźć zalecany rozmiar opon dla konkretnego modelu samochodu. Wyszukujesz według producenta, modelu, roku i wielkości silnika, a to da ci zalecany wymiar.

Jeśli wiesz, że wymiar opon na każdą pogodę, którego szukasz, to 225/50R17, możesz wyszukać 225/50R17 opony na każdą pogodę, a następnie uzyskać wyniki wyszukiwania dla wszystkich opon na każdą pogodę dostępnych w tych wymiarach. Niektórzy producenci opon pozwalają wyszukiwać opony na podstawie modelu samochodu, a następnie po prostu szukać rozmiaru opony, co daje opony na każdą pogodę, które mają dla tych wymiarów, a także jakie mają opony zimowe i opony letnie.

Należy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi wymiarów opon wymienionymi w podręczniku. Jeśli chcesz go zmienić, ponieważ chcesz mieć oponę o innym profilu w swoim samochodzie, musisz dostosować rozmiar obręczy, aby obwód był taki sam. Prędkościomierz i licznik przebiegu pokażą nieprawidłowy odczyt, jeśli odejdziesz od pierwotnego wymiaru. Zmiany wymiarów mogą również wpłynąć na osiągi lub wpłynąć na inne części samochodu, dlatego należy to sprawdzić w stacji obsługi samochodów lub opon, zanim to zrobisz.

Przy zakupie opon etykieta opon UE może pomóc w dalszym wybieraniu spośród znalezionych opon. Chcesz wybrać opony o najniższym oporze toczenia, ponieważ zapewnia to niskie zużycie paliwa i niską emisję dwutlenku węgla. Jeśli masz samochód elektryczny, otrzymasz kolejne ładunki, ale musisz upewnić się, że opony są zalecane do stosowania w samochodach elektrycznych. Rotacja opon staje się również większym problemem w przypadku opon do samochodów elektrycznych ze względu na większe zużycie. W przypadku samochodów elektrycznych warto również sprawdzić poziom hałasu między oponami, ponieważ wysoki hałas może przeszkadzać, gdy weźmie się pod uwagę komfort jazdy.

Etykieta opon UE może nie uwypuklać wszystkich ważnych czynników związanych z wyborem opon, ale należy ją rozważyć po określeniu kilku opcji, które spełniają inne wymagania. Przyczepność na mokrej nawierzchni jest ważna podczas jazdy w mokrych warunkach, ale nie jest szczególnie istotna w przypadku opon zimowych, w których należy wiedzieć o przyczepności na śniegu i lodzie. Ze względu na oszczędność paliwa i hałas opon mogą nie wykazywać prawidłowej wartości dla opon zimowych, ponieważ są one testowane w warunkach poza ich normalnym zakresem użytkowania.

Więcej informacji na temat wymiarów opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Scroll to Top